18:23

Kiera Cass - Następczyni

Nowe Eliminacje, nowa księżniczka, nowi kandydaci do korony.

Następczyni to drugi cykl eliminacji.
Tym razem z tym trudnym zadaniem zmierzy się córka Ami i Maxona - Eadlyn.
Eadlyn jest starsza od swojego brata Ahrena o siedem minut. Ahren jest jej bratem bliźniakiem.
A fakt, że urodziła się pierwsza, jej przysługuje korona. Od najmłodszych lat była uczona na przyszłą królową.
Za panowania Maxona zostały zniesione klasy, ale mimo to w kraju wybuchały zamieszki. Chcąc im zapobiec król postanawia poprosić Eadlyn do zorganizowania Eliminacji. Księżniczka się zgodziła pod warunkiem, że Eliminacje będą trwały nie dłużej niż 3 miesiące. A najważniejszym warunkiem było to, że jeśli żaden z kandydatów nie spodoba się jej, będzie mogła zasiąść na tronie bez męża.
Maxon zgodził się na te warunki, lecz nie wiedział jaki miała plan w związku z tym jego córka, a mianowicie chce zniechęcić do siebie kandydatów tak by sami chcieli się wycofać.
Na liście kandydatów niespodziewanie pojawia się Kile - chłopak mieszkający w pałacu za, którym księżniczka nie specjalnie przepadała. Podczas Eliminacji między nimi rodzi się przyjaźń.

I tu kończy się moje opowiadanie.
Czy Eadlyn zmieni się przy Kile'u?
Czy zmieni swoje zdanie na temat Eliminacji?
Tego musicie się dowiedzieć czytają Następczynię.

Okładka:


Z okładki:

Dwadzieścia lat temu
jej matka
zdobyła koronę.
Teraz księżniczka Eadlyn
pragnie znaleźć
prawdziwą miłość.

Księżniczka Eadlyn dorastała, słuchając niekończących się opowiadań o tym, jak spotkali się jej rodzice. Dwadzieścia lat temu America Singer zgłosiła się do Eliminacji, podbiła serce księcia Maxona - i żyli długo i szczęśliwie. Eadlyn zawsze uważała tę piękną opowieść za romantyczną, ale bynajmniej nie marzyła o tym, by ją powtórzyć. Gdyby to od niej zależało, odwlekałaby małżeństwo tak długo, jak to możliwe.
Ale życie księżniczki nie należy tylko do niej samej i Eadlyn nie może uciec od własnych Eliminacji - nawet jeśli sprzeciwia się im z całego serca.
Eadlyn nie liczy na wielkie uczucie, jest pochłonięta sprawami kraju i stara się jak najlepiej przygotować do pełnienia roli przyszłej władczyni. Okazuje się jednak, że pośród 35 kandydatów do jej ręki pojawia się ktoś, kto ma szansę zdobyć serce księżniczki. A także udowodnić, że szczęśliwe zakończenie nie jest tak nieprawdopodobne, jak zawsze sądziła.


♥♥♥♥♥
To pierwsza część kolejnego cyklu Eliminacji.
Premiera drugiej części jest zaplanowana na maj 2016.
Nie mogę się doczekać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 kraina książek , Blogger