21:36

Colleen Houck - Klątwa tygrysa

Moje streszczenie książki

Nasza główna bohaterka - Kelsey - zatrudnia się w cyrku, gdzie ma opiekować się tygrysem - Direnem -  przez dwa tygodnie. Gdy po raz pierwszy biały tygrys zobaczył dziewczynę w tłumie "zamurowało go". Treserzy uważali, że tygrys uspokoił się. Dziewczyna wieczorami przychodzi do tygrysa i czyta mu książkę Szekspira. Tygrys słucha jaj i nawet pozwala się głaskać, ale tylko jej, żaden z opiekunów nie mógł tego robić. Po kilku dniach pojawia się pan Kadam, który chce wykupić tygrysa od cyrku po to, aby zabrać go do rezerwatu w Indiach i oferuje wycieczkę Kelsey, ponieważ ma ona dobry kontakt z tygrysem i starszy pan twierdzi, że w ten sposób tygrys lepiej zniesie podróż.
W trakcie podróży pan Kadam opowiada dziewczynie historię od kogo pochodzi imię tygrysa - królestwie, które kiedyś mieszkało w Indiach.
Po wylądowaniu jadą do miasta. Pan Kadam nie mógł jechać z Kelsey i Direnem. Podczas przystanku Kelsey udaje się do kafejki z której widzi, że jakiś mężczyzna rozmawia z kierowcą. Gdy dziewczyna wychodzi z kafejki okazuje się, że kierowca odjechał, a tygrys leży na ulicy. Chciała złapać tygrysa, ale uciekł do dżungli. dziewczyna chciała go dogonić, ale nie nadążała za wielkim kotem. Był wieczór. Zrobiła sobie postój koło drzewa, gdy tygrys zobaczyła, że dziewczyna nie idzie za nią - wrócił się. Zrobili postój w dżungli. Tygrys położył się na ziemi. Kelsey położyła głowę na jego grzbiecie, owinęła się babcinym pledem, który był jedyną jej pamiątką po niej i zasnęła.
Rano ruszyli w dalszą. Doszli do chatki. Dziewczyna zapina tygrysa do drzewa, nie chce przestraszyć domowników. Gdy chce zapukać do drzwi, odzywa się jakiś mężczyzna pytając ''Czy to konieczne?''. Kelsey odwraca się i nie widzi swojego tygrysa tylko mężczyznę o niebieskich oczach. pyta się go gdzie jest tygrys. Chłopak odpowiada, że to on jest tym tygrysem. Dziewczyna nie wierzy mu. Gdy spojrzała mu w oczy zobaczyła oczy jej tygrysa. 
Pojawia się Peth. Potwierdza słowa chłopaka. Maluje dziewczynie na ręce znaki. Po wizycie udają się w podróż powrotną. Docierają do ulicy, gdzie stoi przygotowany do drogi jeep. Kelsey dociera do domu pana Kadama, który tak naprawdę jest domem Rena.
Pan kadam opowiada jej różne historie z życia, a także ja się to stało, że Diren został tygrysem. Postanawia oprowadzić ją po świątyni Durgi. 
Starszy pan chce udać się do świątyni jeszcze raz w nocy. Wysyła tym razem Kelsey i Ren, który nie mógł wejść do świątyni za dnia,gdyż pod postacią tygrysa może być tylko pół godziny na dobę. 
W świątyni odkrywają filar z różnymi znakami. Dziewczyna robi notatki, o które prosił ją pa Kadam. 
Starszy pan tłumacząc znaki orientuje się, że to przepowiednia.
W tym celu udają się do innej świątyni Durgi. Składają jej ofiarę w postaci kilku drobnych przedniotów. Wtedy pomnik Bogini ożywa. mówi dziewczynie i jej towarzyszowi co mają jej przynieść - jest to złoty owoc. 
I od tej pory zaczyna się przygoda... Pełna niebezpiecznych stworzeń, tajemnic i oczywiście wątku romantycznego między dziewczyną a jej tygrysem.

Jak potoczą się ich losy? Przeczytajcie sami... :D

Okładka:
Opis z książki:

Magnetyczne oczy tygrysa.
Pradawna klątwa, którą zdjąć może tylko ona.
Namiętność silniejsza niż strach.
Razem muszą stawić czoła mrocznym siłom.
Czy poświęcą wszystko w imię miłości?

 Colleen Houck postanowiła napisać „Klątwę tygrysa” po przeczytaniu sagi „Zmierzch”. Ponieważ nie znalazła dla niej wydawcy, opublikowała ją za własne pieniądze. I wtedy wydarzyło się coś niezwykłego. Powieść szturmem zdobyła listy bestsellerów, setki tysięcy fanów, a wydawcy z całego świata i producenci filmowi zaczęli walczyć o prawa do książki.

Moja ocena:

Myślę, że książka jest warta polecenia. To idealna książka dla nastoletnich dziewczyn, które lubią tajemnice, przygody i trochę romantyzmu.  
Ta książka pochłonęła mnie bez reszty. Na początku może jest troszkę nudno, ale jak każda książka - jak się rozkręci to leci i nie chce się jej kończyć.


To tyle jeśli chodzi o ''Klątwę tygrysa''. Oczywiście pozostałe części też zostaną opisane na tym Blogu. Dzięki...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 kraina książek , Blogger